Pozvánka do sušického muzea na výstavu KOUZELNÝ SVĚT PANENEK

Několik desítek panenek světoznámých značek, oblečených do kostýmů princezny se zlatou hvězdou, ledové královny, madame Pompadour, Cruely ze 101 dalmatinů, ale i třeba Elvise Presleyho nebo Rumburaka, je pro návštěvníky připraveno v Muzeu Šumavy v Sušici na výstavě nazvané KOUZELNÝ SVĚT PANENEK. Tuto unikátní sbírku přivezla do Sušice paní Erika Holubová, která téměř všechny oblečky pro panenky navrhla a také sama vyrobila.

Erika Holubová pochází z Hrádku u Sušice, ale bydlí v Praze. Od raného mládí se zajímala o všechny tvořivé činnosti, hlavně klasické rukodělné činnosti jako háčkování, pletení nebo šití. Už jako malá na panenky spíš tvořila, než si s nimi hrála. Šití pro panenky se pro ní nakonec stalo víc, než jen krátkodobou zábavou – navrhování a tvorba oblečení je dnes její velký koníček. Nezůstalo však jen u šatů, Erika tvoří doplňky jako jsou šperky, kabelky, parfémy, laky na nehty, občas boty a poslední dobou se pustila i do výroby nábytku – z lepenky, ze dřeva, z balzy… Nejvíce ji ale zasáhlo vyrábění miniaturního jídla, především sladkostí.

Na výstavě je k vidění několik plně zařízených pokojíčků a scének – letní s bazénem, vánoční, velikonoční, moderní holky na nákupech, jazzový bar, svatební, plesová a pohádková. Velký prostor v samostatné vitríně dostala mořská panna a nechybí ani scéna s vnoučaty. Mezi nejkrásnější patří vybavená cukrárna se spoustou dortů, zákusků, bonboniér, čokolád, pultem s různými druhy zmrzlin a vitrínou s chlebíčky. Také cukrárna je téměř kompletně dílo paní Holubové. Sama jí vyrobila ze dřeva a kromě skleněných nebo umělohmotných věcí ji sama vybavila dorty, zákusky a papírovými miniaturami.

Součástí výstavy je i hrací koutek a malý módní salon, kde se malé parádivé slečny mohou obléknout do replik kostýmů vystavených na panenkách, učesat a nalíčit se.

Unikátní výstava panenek, která potěší nejen malá děvčata, ale i jejich maminky a možná i tatínky, potrvá v sušickém muzeu do 22.srpna 2014.

KOUZELNÝ SVĚT PANENEK

Panenky ze soukromé sbírky paní Eriky Holubové.

Muzeum Šumavy Sušice – výstavní síň „V hradbách“

24.6.2014 – 22.8.2014

Otevřeno:

úterý – sobota 9°° – 12°°, 12:45 – 17°°,

neděle 9°° – 12°°, pondělí zavřeno

Více o autorce na: www.erica.cz

Comments are closed.